NOWY sezon – NOWE wyzwania! Czyli co nowego w przyszłym sezonie!

utworzone przez | wrz 15, 2020 | 0 komentarzy

W każdym sezonie na bieżąco zapisuję sobie w notatkach co przydałoby się zmienić, usprawnić, aby współpraca z Wami była lepsza i efektywniejsza. Na wprowadzenie tych zmian nie ma lepszego momentu niż czas roztrenowania większości z Was, czyli teraz!Poniżej najważniejsze punkty, które niebawem wejdą w życie:

1. Każdy będzie miał SWÓJ DOCS ONLINE ze wszystkimi rzeczami, których nie ma w TP, od używanego sprzętu, poprzez historię i daty badań, testów, po wytyczne na zawody czy kalendarz startów. Każdy będzie miał MOŻLIWOŚĆ EDYCJI. Do tej pory wszystko edytowałem sam i tylko ja miałem dostęp do takiego dokumentu, co z kolei powodowało szybką dezaktualizację wielu danych i jedynie informacje o testach miały w takim systemie rację bytu. Dla każdego to będzie też NAJWAŻNIEJSZA RZECZ OBOK TP i ważne, abyście tam regularnie zaglądali i na bieżąco uzupełniali zmiany itd Każdy też będzie miał swój FOLDER ONLINE, w którym poza wspomnianym docsem będzie umieszczał elektroniczną wersję badań krwi, potrzebne filmiki, dokumenty, ja natomiast będę wrzucał tam videoanalizy itd

2. KOMENTOWANIE TRENINGÓW W TP. Mimo początkowych obaw, przekonałem się do rozwiązania prowadzenia konwersacji na temat danej jednostki treningowej w komentarzach w TP Dlaczego? Podczas ogólnego feedbacku i wielu pytań, zaczyna się to rozmywać, często nie dostaję odpowiedzi na wszystkie pytania, nie pamiętacie o jaki trening chodzi, a tu będzie konkret. Przy regularnym sprawdzaniu TrainingPeaksa wszystko powinno bez problemu działać, dzięki temu też będę mógł częściej zaglądać i sprawdzać Waszą realizację. Przypominam także o zaznaczaniu samopoczucie i odczucia wysiłku po treningu

3. MBC RACING. Wyraźnie zaczyna się rysować grupa osób, której zależy na poprawianiu wyników i zrobili mega progres na przestrzeni ostatnich dwóch lat i z 2:40-50 zaczęli się kręcić na poziomie 2:15-2:25 na 1/4IM. Chciałbym z tą grupą osób, a także a bardzo zaangażowanymi w trening zawodnikami dzielić się różnymi istotnymi niuansami, które pomogą w poprawianiu wyników, na co zwrócić uwagę, wskazówkami sprzętowymi i być może kilkudniowymi wyjazdami nastawionymi na intensywny trening. Po co w takim razie dodatkowa grupa? Dodatkowa grupa będzie po to, żeby na głównej nie spamować osób, które mają inne cele, trenują pojedyncze dyscypliny i przekazywane przeze mnie informacje będą im zupełnie niepotrzebne, a te istotne mogą uciec.

4. PŁYWANIE. Jak wiecie ruszamy z grupami pływackimi i tutaj porządnie przepracujemy cały rok, czeka nas konkretna praca, podzielana na poszczególne etapy.

5. POZOSTAŁE TRENINGI TEAMOWE. Podobnie jak do czasu pandemii, raz w tygodniu będziemy robili też treningi teamowe. Skupimy się przede wszystkim na bieganiu.

6. Planujemy też WARSZTATY PŁYWACKIE i OBÓZ, więcej info wkrótce, dużo będzie zależało od rozwoju sytuacji z pandemią.

7. STRUKTURA TRENINGÓW. Nieco się zmieni, nie będzie też rewolucji, a zmiany pewnie wychwycicie sami w pierwszych tygodniach bazowych.Już się nie mogę doczekać kolejnych miesięcy ?

Powiązane artykuły:

0 komentarzy

Presets Color

Primary
Secondary