Trening pływacki na lądzie w czasach koronawirusa

utworzone przez | maj 7, 2020 | 0 komentarzy

Pandemia koronawirusa dotyka wiele sfer życia, w tym sport. Przede wszystkim cierpią na tym sportowcy potrzebujący do treningu dostępu do obiektów sportowych, które obecnie są zamknięte. Dobrym przykładem są tutaj pływacy, którzy po zamknięciu basenów są bardzo mocno ograniczeni. Na szczęście nie muszą składać rękawic i ten czas mogą wykorzystać na intensywniejszą pracę na lądzie z większym uwzględnieniem gum i wprowadzeniu dodatkowych ćwiczeń.

W podobnej sytuacji znajdują się także triathloniści, ale ci poza jednostkami na lądzie jak najbardziej zamiast pływania powinni dodać dodatkowy trening aerobowy na rowerze czy biegu. Warto zaznaczyć na wstępie, że nic nam nie zastąpi czucia wody, nawet najdoskonalszy zestaw ćwiczeń na lądzie. Jeśli byliśmy na wyższym poziomie pływackim, to szybciej i mocniej odczujemy spadek formy. Jednak wprowadzając ćwiczenia na lądzie i wykonując je systematycznie możemy zminimalizować ten regres, a także efektywnie popracować nad swoimi brakami.

Poniżej w filmiku prezentuję zestaw ćwiczeń pływackich na lądzie bardzo dobrze nadający się do wykonania w obecnej sytuacji. Sesja składa się z kilku części: rozgrzewki, ćwiczenia z zakresu pamięci ruchowej, ćwiczeń siłowych na gumach pływackich, kilku ćwiczeń na core oraz rolowania.

Powodzenia! 🙂

Powiązane artykuły:

Presets Color

Primary
Secondary